Lehátko

Zverejnené: november 9, 2016 Od:

V dnešnej dobe má moderné telo menej pohybu alebo je naopak veľmi preťažené. Preto vaše svaly, väzy a fascie z veľkej časti zabudli, ako správne vykonávať svoju prácu. Vďaka tomu dochádza k zaťaženiu vašich kostí a šliach, čo často vyúsťuje do bolesti kĺbov. Bolesť pocítite predovšetkým v oblasti chrbtice, kde ústi najviac nervových zakončení. Pôsobením gravitácie dochádza aj k zúženiu medzistavcových platničiek.

Výsledkom pôsobenia gravitácie na vaše telo sú guľatý chrbát, ploché nohy, predsunutá hlava, zúženie medzistavcových priestorov, bolesti medzi lopatkami, zúženie platničiek a ostatné problémy vášho pohybového aparátu.

Trakčné lehátko je neuveriteľná rehabilitačno-cvičebná pomôcka, vdaka ktorej si zmiernite bolesti chrbta a pohybového aparátu. Je vhodné pre všetky vekové kategórie. Slúži na odstránenie problémov ako sú funkčné poruchy chrbta a chronické bolesti chrbta a pohybového aparátu. Pomôže vám dostať vaše svaly, kosti, kĺby a vnútorné orgány do rovnováhy pri obrátenej polohe vášho tela.

Účinky na krvný obeh

Obrátena poloha spôsobuje, že krv v žilách je okamžitě odvádzaná zo žíl na nohách a odstrání sa nahromadená krv z brušných orgánov. Tým sa urýchluje návrat krvi do srdca. Terapia na lehátku spolu s hlbokým dýcháním očišťuje organizmus, bez toho aby zaťažoval srdce, ktoré bije rovnomerne a kľudne. Terapia na autotrakčnom lehátku pôsobí preventívne proti krvným zrazeninám, křčovým žílám a hemeroidom.

Účinky na pľúca

Obrátená poloha na lehátku upravuje radikálnym spôsobom dýchanie. Pôsobí predovšetkým počas výdychu, ktorý je v dýchacom cykle rozhodujúci. Nedostatečný výdych vedie k trvalej stagnácii zbytkového vzduchu, ktorý je v podstate toxický. Plúca dnešnej civilzácie sú zle preventrávané. Terapia na lehátku ulahčuje hlboký výdych tlakom orgánov na bránicu. Horná časť plúc je dobre ventilována a to je pre naše zdravie obzvlášť dôležité.

Účinky na kostru

V obrátenej polohe na autotrakčnom lehátku sa svaly rýchle uvolňujú a chrbtica se citeľne predĺží už po niekolkých minutách. Toto predĺženie je spôsobené znovunavsiatím tekutiny do jadra platničky, ktorá vyživuje chrupavku. Tým docháza k regenerácii medzistavcových platničiek.

Účinky na vnútorné orgány

Brušná oblasť je v podstate staveniskom organizmu. Obrátená poloha na lehátku dáva do obehu masy krvi z brušných orgánov. Zaistuje dobrý krvný odtok z orgánov uložených v podbrušku. Pri obrátenej polohe na lehátku docháza k uvolneniu prostaty a je pociťována okamžitá úlava. Docháza taktiež k odkrveniu pohlavných orgánov. Brušné orgány, ktoré trpia často poklesom, sa dostávajú znovu do svojej normálnej polohy a nadobúdajú pôvodnú formu, pokiaľ realizujeme obrátenú polohou polohu na lehátku systematicky. Obrtená poloha na lehátku pôsobí mimoriadne dobre na zažívacie ústrojenstvo a pečeň. Získaný dobrý krvný prietok v tráviacom systéme vedie k zlepšeniu zažívacích funkcií.

Účinky na mozog

Mozog je najlepšie prekrvený orgán našho tela, teda jeho potreba čerstvej krvi je neporovnateľne vyššia ako u iných orgánov alebo tkaniva. Počas obrátenej polohy na autotrakčnom lehátku priteká krv pomocou gravitácie v dostatočnom množstve a pod mierným tlakom do mozgového obehu, aby ho doslova prečistila.

Obrátena poloha na autotrakčnom lehátku zachováva, prípadne obnovuje pružnosť kapilár. Dostatočne premytie a otvorenie mozgových vlásočníc odstraňuje väčšinu migrén a dalších bolestí hlavy. Obrátena poloha prekrveným mozgu podporuje a stimuluje duševné funkcie. Pamäť sa zlepšuje rovnako aj sústredenie, zvyšuje sa odolnosť proti nervové únave, miznú stavy úzkosti a nervozity.

Estetické účinky

Tým, že obrátena poloha na autotrakčnom lehátku zlepšuje statiku chrbtice, zaisťuje nám vzpriamený, ludský postoj a prirodzene pružnú chôdzu. Dostatočným prekrvením tváre je pokožka lepšie vyživovaná ako pomocou kozmetických prípravkov. Vďaka obrátenej polohe docháza k omladeniu kože a k jej regenerácii. Dochádza taktiež k dobrému prekrveniu vlasovej pokožky a k podpore rastu vlasov. Dalšie účinky obrátenej polohy na autotrakčnom lehátku sú odstránenie nespavosti a prohĺbeniu spánku. Nespavosť je z tela obrátenou polohou jednoznačne odstránená.

AUTHOR

DanSch

All stories by: DanSch